Kurumsal     Hakkımızda

Hakkımızda

TEMAT (Teknik, Ekonomik ve Mali Araştırmalar Ticaret A.Ş.) ulaşım sektöründe hizmet veren ve ilgili mühendislik yapı ve sistemlerinin planlama, tasarım ve koordinasyonu ile kontrolluk - danışmanlık mühendislik hizmetlerinde uzmanlaşmış bağımsız bir mühendislik ve danışmanlık hizmetleri firmasıdır.

 

Firma 30 Mayıs 1973’de bir Limited Şirket olarak kurulmuş; 11 Ocak 1988’de ticari yapısı sermaye artırımı ile Anonim Şirkete dönüştürülmüştür. TEMAT, Ankara Ticaret Odası’na (Sicil No: 26270) ve İnşaat Mühendisleri Odası’na (İTB Tescil No:06/10751) kayıtlıdır. Merkezi Ankara’dadır.

 

Kurulduğu 1973 yılından bu yana ülkemizde, bir çoğu büyük ve çok özel mühendislik projeleri olan 60’dan fazla proje gerçekleştirmiş, 20'den fazla yapım kontrollük ve danışmanlık hizmeti vermiş olan TEMAT, Türkiye’nin önde gelen mühendislik  firmalarından biridir. Yol ve köprü mühendisliğinde, tasarım, danışmanlık ve yapım kontrolü işlerinde geniş deneyime sahiptir.

 

TEMAT’ ın tasarım ve teknik danışmanlık hizmetlerini yaptığı Ankara İmrahor Viyadüğü ile yapım kontrollüğü ve danışmanlık hizmetlerini gerçekleştirdiği TAG Otoyolu Atatürk Viyadüğü (Tarsus - Adana - Toprakkale - Gaziantep Otoyolu) Projeleri, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası’nın “ 50. YILDA 50 ESER ” ödülüne sahiptir.